Уште еден случај на украдено возило на популарното летувалиште за Македонците

Уште едно возило пред неколку дена било украдено во соседна Грција, објави СкопјеИнфо.

Љиљана Андриќ објави во групата „Во живо од Грција“ дека биле сместени во хотел од каде што им посочиле каде да се паркираат.

– Здраво, ни украдоа автомобил. Бевме сместени во близина на Солун, Агиа Триада. Ние сме во хотелот „Sun Beach“. Ни кажаа од хотелот дека то е нивни паркинг и таму да го оставиме возилото. Мислевме дека паркингот е безбеден. Дали имал некој вакво лошо искуство и како завршило? Го пријавивме случајот во полиција, вели Љиљана.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Трикратниот освојувач на ЛШ ќе игра и на 37 години

Поранешниот репрезентативец на Германија, Тобијас Рајхман, ова лето...

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николов и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку изминатата сезона одлучи...

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николив и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку сезона одлучи правдата...

Колку заработија екипите што играа во ЛШ?

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во изминатата сезона подели...