📷 Уште една свадба во Пролет – и Доне Мајнов „рипна во тавче“

📷 Уште една свадба во Пролет – и Доне Мајнов „рипна во тавче“

По Давор Палевски, кој правеше свадба минатиот викенд, денеска на „лудиот камен“ стапна уште еден ракометар на Пролет.

Станува збор за десниот бек Доне Мајнов, кој се ожени со Симона Стефковска и направи свадбена веселба.

На свадбата покрај другите гости, беа присутни многумина од соиграчите на Мајнов од составот на Пролет, поранешни и сегашни.

Мајнов своевремено беше дел од Металург, пред да премине во Пролет во 2015 година и каде комплетираше девет сезони.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Една од најдобрите руски ракометарки става крај на кариерата!

Една од најдобрите руски ракометарки, Екатерина Илина, ја...

Познати 20 учесници на Мундијалот во 2025 – еве ги можните ривали на Македонија

Откако беше комплетирана листата на учесници од Европа...

🎥 Тимур Дибиров тренираше под палката на неговата сопруга Ирина

Хрватскиот првак Загреб се уште не ги започнал...

We Are Seeing the Emergence of a New Way the Kremlin Pursues its Enemies

Olesya Kravtsova, an activist and journalist from Arkhangelsk, recently...