Вардар ја задржа Симона Василева

Некогашниот шампион Вардар почна со градењето на тимот за наредната сезона и продолжување на договорите со ракометарките од актуелниот ростер.

Прва која ја продолжи соработката со „црвено-црниот“ тим е одличниот среден бек Симона Василева.

Од Вардар информираат дека се задоволни од нејзините перформанси, залагање и прикажани игри во првата заедничка сезона.

Оваа 22-годишна ракометарки е една од најважните алки во тимот предводен од Анжела Платон, кој го очекува голем предизвик и настап на Ф4 во Купот.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Чурлиновска собра 12 одбрани и стана МВП против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија во второто коло...

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Македонија со две промени против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија денеска ќе го...

Македонија доживеа дебакл, но шансите за главната рунда останаа

Женската младинска репрезентација на Македонија во второто коло...

🎥ВИКЕНДОВ НА 24РАКОМЕТ…Играше само 180 минути за Кометал ЃП, а стана легенда во Македонија

Постарите генерации добро се сеќаваат на романската репрезентативка...