Вардар ќе се бори за 14. титула во Струга (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Со двете победи во групната фаза Вардар се пласираше во финалето на 51. издание на турнирот „Струга 2023“ и ќе се бори за својот 14. трофеј. Скопјани се рекордери заедно со Еурофарм Пелистер по бројот на освоени титули, но скопјани имаат шанса да бидат на врвот. Во решавачкиот меч од групата со 28-26 го победија ГУИФ Ескулстуна чиј тренер е Зоран Рогановиќ, поранешен играч на вардарци. Финалето е утре во 20,30 часот.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

„Забавно е да се игра во Битола“

Голманот на Вардар, Мартин Томовски никогаш во својата...

Кадетското злато остана во Автокоманда

Домаќинот на кадетскиот турнир од Ф4, не залудно...

Младост ја продолжува борбата за второто место во прволигашкиот плеј-оф

Тимот на Младост Богданци пред својата публика не...

Радовиш чекор поблиску до суперлигашки бараж

Екипата на Радовиш пред својата публика одигра според...