Вардар ќе се бори за 14. титула во Струга (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Со двете победи во групната фаза Вардар се пласираше во финалето на 51. издание на турнирот „Струга 2023“ и ќе се бори за својот 14. трофеј. Скопјани се рекордери заедно со Еурофарм Пелистер по бројот на освоени титули, но скопјани имаат шанса да бидат на врвот. Во решавачкиот меч од групата со 28-26 го победија ГУИФ Ескулстуна чиј тренер е Зоран Рогановиќ, поранешен играч на вардарци. Финалето е утре во 20,30 часот.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ