Вардар на шопинг кај шампионот – ја донесе Симона Василева

Екипата на Вардар полека го комплетира тимот за новата натпреварувачка сезона 2023/24.

Нова ракометарка во редовите на „црвено-црните“ ќе биде Симона Василева од шампионот Ѓорче Петров.

21-годишната ракометарка во таборот на Ѓорче Петров настапуваше во претходните две сезони и на двапати се радуваше на титулата во домашниот шампионат.

Василева е ракометарка која настапува на сите бековски позиции, а може да одигра и како пикер, па така тренерот Александар Царчев ќе има поголема опција во нападите.

Младата ракометарка во својата кариера беше дел и од екипите на Спартак, Цемс и Металург. Во клубот од Автокоманда ги помина сите младински категории.

Тимот на Вардар претходно се засили со Тамара Ивановска од Куманово и Нина Милевска од Кузман Вардар.

Од Вардар заминаа Ивана Џатевска, Бојана Диневска, Сара Миновска и Јована Трајкоска.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Ѓорѓески: Со максимален ангажман од сите играчи можеме до победа против Вардар

После тринеделната пауза поради репрезентативните обврски и завршницата...

Николов и Начевски со голем предизвик – ќе судат дуели за титула во Саудиска Арабија!

Македонските арбитри Славе Николов и Ѓорѓи Начевски пред...

Колумна: Мицкоски Versus Мицотакис – OhridNews

Абре таман сиромајот се фати на орото одма се...

Металург Автокоманда ја задржа перспективната Беровиќ

Share Левиот бек Таида Беровиќ и во следната сезона...