Вардарци го освоија трофејот и порачаа: Се враќаме на врвот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вардар го освои вториот трофеј пред почетокот на сезоната, Супер Купот на Македонија што е нивни четврти триумф. „Црвено-црните“ најавија дека брзо ги надминале сите премрежија и пречки, и веќе се „ракометен фактор“ во Македонија. Нов тим, млади играчи кои играат се подобро и подобро. Вардарци покажаа мотив и желба да покажат дека „никогаш не треба да ги отпишуваат“.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Ѓорѓески: Со максимален ангажман од сите играчи можеме до победа против Вардар

После тринеделната пауза поради репрезентативните обврски и завршницата...

Николов и Начевски со голем предизвик – ќе судат дуели за титула во Саудиска Арабија!

Македонските арбитри Славе Николов и Ѓорѓи Начевски пред...

Колумна: Мицкоски Versus Мицотакис – OhridNews

Абре таман сиромајот се фати на орото одма се...