Вардарци ќе се загреваат за дербито со Еурофарм Пелистер

Ракометарите на Вардар порано од предвиденото ќе го одиграат натпреварот од второто суперлигашко коло против Бутел Скопје.

Поради дербито од првото коло кое е закажано на 17 септември против Еурофарм Пелистер, вардарци ќе играат порано против Бутел, со кој ги заменија домаќинствата.

Иако требаше да гостува Вардар, денешниот натпревар од 18:30 часот ќе се игра во малата сала во СЦ „Јане Сандански“, па „црвено-црните“ ќе бидат во натпреварувачки ритам пред дербито.

Тимот повторно ќе го водат Стојан Петрушевски и Столе Стоилов во отсуство на суспендираниот Владо Недановски.

Дербито против шампионот Еурофарм Пелистер е на програмата в недела од 19:45 часот.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ