Вицепрвакот ги промовираше новите засилувања – потпишаа Велковски, Стојчевиќ, Бинго и Ромеро

Македонскиот вицепрвак ги промовираше новите имиња во составот пред стартот на новата сезона.

Станува збор за македонскиот репрезентативец Мартин Велковски, кружниот напаѓач Стефан Стојчевиќ, француското лево крило Арно Бинго и кубанскиот голман Алехандро Ромеро.

Новите играчи, кои уште одамна ги најави 24Ракомет, ќе се обидат да му помогнат на тимот од Автокоманда во битката за подобар резултат на домашна и меѓународна сцена.

Велковски се враќа во Автокоманда каде играше за Металург по четири сезони во Еурофарм Пелистер, додека Стојчевиќ беше дел од Бутел Скопје и Аеродром.

Бинго е искусен француски интернационалец, кој има настапувано за Трембле, Монпелје, Бенфика, Спортинг Лисабон…а голманот Ромеро доаѓа од францускиот Екс Ан Прованс.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Француски документарен филм за конфискуваната колонијална уметност е победник на Берлиналето

Добитник на Златната мечка за најдобар филм на овогодинешното...

Дивата од модните писти слави 58 роденден: Се трудам да бидам добра

– Благодарна за уште еден сет роденденски свеќички –...

Големо невреме зафати делови од БиХ – училишта и болници останаа без покриви

Силно невреме придружено со силен ветер во текот на...

Димитриевски: ЗНАМ нема да поддржи избор на претседател во Собранието

Вакви барања секогаш доаѓаат во предизборен период, и наводно...