Вицешампионот првпат ќе се бори за трофеј во Струга (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Во својот втор настап на турнирот во Струга, ракометарите на македонскиот вицепрвак ќе се борат за својот прв трофеј. Со пресврт во второто полувреме кога беше најпотребно ракометарите од Автокоманда не само што израмнија, туку на крајот заврпија и со солидни три гола предност против грчки АЕК.
Во македонското финале утре од 20,30 часот за својот рекорден трофеј ќе се бори и Вардар, кој во својата колекција има 13 трофеи.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Дневен хороскоп за четврток, 29-ти февруари 2024-та

ОВЕННе ризикувајте да се потпирате на чудо што ќе...

Ангеловски: Алборг ни покажа зошто со Кил се најдобрите екипи во групата

Ракометарите на Еурофарм Пелистер на последниот домашен натпревар...

Пешевски: Го одигравме најдоброто прво полувреме, но отворивме лошо во вториот дел

Ракометарите на Еурофарм Пелистер на последниот домашен натпревар...

Кил ги освои бодовите на незгодното гостување кај ПИК Сегед

Екипата на Кил на гостувањето во Унгарија кај...