(ВИДЕО) Химната на Вардар во сабота ќе ечи од гласот на Марија Спасовска

Младата и таленирана Марија Спасовска ќе ја испее химната на Вардар во сабота на мечот против Рај Некар Левен во „Јане Сандански.

Мечот е во рамките на квалификациите за Лигата на Европа.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Француски документарен филм за конфискуваната колонијална уметност е победник на Берлиналето

Добитник на Златната мечка за најдобар филм на овогодинешното...

Дивата од модните писти слави 58 роденден: Се трудам да бидам добра

– Благодарна за уште еден сет роденденски свеќички –...

Големо невреме зафати делови од БиХ – училишта и болници останаа без покриви

Силно невреме придружено со силен ветер во текот на...

Димитриевски: ЗНАМ нема да поддржи избор на претседател во Собранието

Вакви барања секогаш доаѓаат во предизборен период, и наводно...