Вистинскиот Роналдо вистински скржавец – METRO.mk

Навивачите на шпански Ваљадолид се бунтуваа против сопственикот на клубот – легендарниот Бразилец Роналдо.

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња стана сопственик на шпанскиот клуб во 2018 година и им вети на навивачите дека Ваљадолид има светла иднина.

Сепак, работите не одеа како што планираше.

Ваљадолид моментално е во втората лига и катастрофално ја стартуваше новата сезона, тие се наоѓаат на поразителната 18-та позиција на табелата.

Навивачите се бесни, организираа протести пред стадионот и бараат Бразилецот да го напушти клубот.

 

“Пет години лаги. Ние сме на работ на бездната и доста ни е”, велат револтираните навивачи.

 

Роналдо се уште не објавил ништо за тоа.

 

Интересно е тоа што Роналдо го купи бразилскиот Крузеиро во 2021 година и веќе има вложено 70 милиони евра во овој клуб, што дополнително ги налути навивачите на Ваљадолид.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Легендарната Луминица Дину по долго време повторно во Скопје

Легендарната романска голманка Луминица Дину, по подолго време...

Силен турнир во Добој: Пелистерци ќе тестираат против Веспрем, Барса, Загреб…

Еден од најстарите ракометни турнири во Европа заедно...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше од лутиот ривал, Арсиќ останува во Шабац

<!-- ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше...

„Секој натпревар го почнуваме доминантно, ја имаме публиката како осми играч“

Битола е ракометен град, каде битолската публика игра...