Владо Шола му се врати на клупскиот ракомет

Владо Шола му се врати на клупскиот ракомет

По неуспешниот ангажман на клупата на машката црногорска репрезентација и кратката пауза, Владо Шола ќе се врати на работа.

Хрватската легенда во иднина ќе го води составот на Дубрава, каде што работеше во минатото, па доаѓа во позната средина.

Покрај во Дубрава, Шола работеше во женскиот тим на Звезда Звенигород, потоа Ал Духаил, Пекинг, Загреб и Дуго Село.

По СП 2023 ја презема машката селекција на Црна Гора, но по добриот настап на ЕП 2024 имаше неуспешен настап во баражот за СП 2025 и елиминацијата од Италија, си поднесе оставка.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Сиднеј Универзитет им се придружи на Барса, Веспрем, Магдебург…

Се комплетираа учесниците на претстојното Светско клупско првенство...

Магдебург најде дефанзивец – доаѓа Шпанецот Серадиља

Поранешниот европски првак Магдебург го промовираше второто засилување...

Една од најдобрите руски ракометарки става крај на кариерата!

Една од најдобрите руски ракометарки, Екатерина Илина, ја...

Познати 20 учесници на Мундијалот во 2025 – еве ги можните ривали на Македонија

Откако беше комплетирана листата на учесници од Европа...