Внимавајте: Oвој вирус за неколку секунди ви ги зема парите од вашата картица

Банкоматите низ Европа се цел на нов опасен софтвер. Овој нов вирус тип ги таргетира банкоматите во Европа, наречен EU ATM Malware, добива популарност со невидена ефективност од 99%.

Новиот примерок на овој малициозен софтвер е многу ефикасен против голем број банкомати од големи производители.Од еден банкомат за неколку минути може да се подигнат до 30.000 долари.

Присуството на различни режими на работа му овозможува да се прилагоди на специфични цели и услови за напад.

Нападите на банкоматите се многу популарни и профитабилни, пред се затоа што веднаш обезбедуваат готовина.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Силен турнир во Добој: Пелистерци ќе тестираат против Веспрем, Барса, Загреб…

Еден од најстарите ракометни турнири во Европа заедно...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше од лутиот ривал, Арсиќ останува во Шабац

<!-- ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше...

„Секој натпревар го почнуваме доминантно, ја имаме публиката како осми играч“

Битола е ракометен град, каде битолската публика игра...

Пролет го донесе пивотот Стојчевиќ, Василевски потпиша нов договор

Тимот на Пролет го комплетираше првиот трансфер во...