Во МНР имало притисоци врз вработен, како ќе реагира Бујар Османи?

Македонското МНР е гордо како претседателствуваше со ОБСЕ. Но, дали во самото министерство има работи кои не се за гордеење?

Прашањето се наметнува и по најновата реакција на македонскиот Дипломатски Синдикат. Имено, синдикалците изразуваат загриженост по наводите искажани од нивниот член Викторија Трајков, дека и е одземен безбедносниот сертификат, а воедно и се ускратува законски загарантираното право на дипломатска патна исправа.

-Се поставува прашањето дали овие дејствија се реакција поради нејзините јавно искажани ставови кон раководството на министерството.

Целиот текст прочитајте го на Скопско Ехо

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Ден на сесловенските просветители Свети Кирил и Методиј

Државно-црковната делегација предводена од претседателката Гордана Сиљановска-Давкова престојува во...

Супер Глоуб станува „Светско клупско првенство“

Досегашниот формат на натпреварување познат како Супер Глоуб...

Македонија од трет шешир во ждрепка – може да игра во Хернинг, Осло, Загреб…

Светската ракометна федерација ги објави шеширите пред ждрепката...