Вучиќ го опиша најтешкиот ден: Косовската полиција му вперила пиштол на синот Данило

Претседателот на Србија Александар Вучиќ во синоќешната емисија „хит твит“ го опиша најтешкиот ден.Тој се случил непосредно по смртта на нејзината сопруга Ксенија кога неговиот син посакал да оди во Грачаница на Косово.

Со Данило биле и неколкумина луѓе од обезбедувањето на Вучиќ кога ги застанала косовската полиција.

Им впериле пиштоли и пушки и побарале од Данило да ја соблече маицата „Предавањето не е опција“ но тој одбил.

Обезбедувањето веднаш му се јавиле на Вучиќ што да прават.

Јас им кажав само да го донесат жив до граница.Јас како пртеседател и татко не можев ништо да сторам.Знаев дека тоа е дело на Курти со кого морам да се среќавам-рече Вучиќ.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Еве кои 16 ракометарки ќе настапат за Македонија на првиот дуел на СП

Денеска во Скопје ќе стартува Светското младинско првенство,...

Трампа меѓу Кил и Келце – Вулф во Германија, Беласен во Полска!

Според пишувањата на „Билд“, еден од најдобрите голмани Андреас...

Од Куманово во БиХ – Благојевиќ ќе им прави друштво на Граџан, Николиќ, Плех…

Довчерашниот член на Куманово, Милош Благојевиќ, кој во...