За малку сензација – Бидасоа водеше со пет гола, но Барса на крајот стигна до реми!

Каталонскиот гигант Барселона се спаси од пораз кај незгодната Бидасоа и одигра реми, 26-26, во натпревар од првото коло од Асобал лигата.

Бидасоа водеше со плус три по првото полувреме, 16-13, а во вториот дел имаше и предност од пет гола.

Во последните десетина минута беше и 25-21 за домашниот тим, но се разбрани голманот Нилсен и Барса погоди четири пати по ред.

За 25-25 погоди Фраде кога останаа четири минути за игра. Нието погоди за Бидасоа, веднаш потоа и Лангаро за реми.

И двете екипи имаа напад, но не го реализираа, па мораа да се задоволат со по еден бод од овој натпревар.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Чурлиновска собра 12 одбрани и стана МВП против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија во второто коло...

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Македонија со две промени против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија денеска ќе го...

Македонија доживеа дебакл, но шансите за главната рунда останаа

Женската младинска репрезентација на Македонија во второто коло...

🎥ВИКЕНДОВ НА 24РАКОМЕТ…Играше само 180 минути за Кометал ЃП, а стана легенда во Македонија

Постарите генерации добро се сеќаваат на романската репрезентативка...