Заврши сагата: Лука Циндриќ во Динамо Букурешт до 2026 година!

Тоа што долго се најавуваше во изминатите денови, денеска конечно доби своја официјализација.

Некогашниот ас на Вардар и Металург, Лука Циндриќ, потпиша тригодишен договор со романскиот првак Динамо Букурешт.

Неговиот последен клуб Барселона, поради кратењето на буџетот и високата плата, сакаше да се ослободи од хрватскиот репрезентативец две години пред истекот на неговиот договор.

Динамо Букурешт пак се ослободи од средниот бек Жоел Да Силва и десниот бек Едуардо Гурбиндо, па се направи место за Циндриќ.

Со ангажманот на екс играчот на Келце и Барса, Динамо Букурешт стана еден од главните фаворити за трофејот во Лигата на Европа.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

ИЗБЕРЕТЕ ГО ИДЕАЛНИОТ ТИМ НА СЕЗОНАТА 2023/2024 – ЖЕНИ (АНКЕТА)

Втора сезона по ред редакцијата на 24Ракомет, единствениот...

ИЗБЕРИ ГО ИДЕАЛНИОТ ТИМ НА СЕЗОНАТА 2023/2024 – МАЖИ (АНКЕТА)

Зад секој успех на тимот стојат и поединци...