Здравко Чолиќ му пееше на роденденот на внукот на Ѓукановиќ (ФОТО)

Поранешниот црногорски претседател Мило Ѓукановиќ и неговата сопруга Лидија приредија гламурозна забава по повод првиот роденден на нивниот внук Данило. На прославата  во еден хотел пееше  Здравко Чолиќ.Синот на Мило Ѓукановиќ, Блажо има две деца.

Блажо Ѓукановиќ стапна на карпата во септември 2019 година со девојка со која беше долги години во врска.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Француски документарен филм за конфискуваната колонијална уметност е победник на Берлиналето

Добитник на Златната мечка за најдобар филм на овогодинешното...

Дивата од модните писти слави 58 роденден: Се трудам да бидам добра

– Благодарна за уште еден сет роденденски свеќички –...

Големо невреме зафати делови од БиХ – училишта и болници останаа без покриви

Силно невреме придружено со силен ветер во текот на...

Димитриевски: ЗНАМ нема да поддржи избор на претседател во Собранието

Вакви барања секогаш доаѓаат во предизборен период, и наводно...