Знае и како пивот: Атракција на Мајиќ со шрауба (ВИДЕО)

Тиквеш ја стартуваше новата сезона со триумф против Еурофарм Пелистер 2 со 28-26, а најдобар стрелец со седум гола беше левото крило Мирко Мајиќ. Црногорецот покажа дека знае да се снајде и како пивот, и постигна атрактивен погодок со шрауба од оваа позиција против битолчани. Погледнете….Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Ѓорѓески: Со максимален ангажман од сите играчи можеме до победа против Вардар

После тринеделната пауза поради репрезентативните обврски и завршницата...

Николов и Начевски со голем предизвик – ќе судат дуели за титула во Саудиска Арабија!

Македонските арбитри Славе Николов и Ѓорѓи Начевски пред...

Колумна: Мицкоски Versus Мицотакис – OhridNews

Абре таман сиромајот се фати на орото одма се...

Металург Автокоманда ја задржа перспективната Беровиќ

Share Левиот бек Таида Беровиќ и во следната сезона...