Барса го „краде“ Симоне од Монпелје?

Каталонскиот гигант Барселона е во потрага по замена за повредениот Домен Макуц, кој ќе ја пропушти целата следна сезона.

Според „RTHаndball“, шпанскиот тим е заинтересиран да го ангажира аргентинскиот Диего Симоне, кој во моментов е врзан со договор со Монпелје.

Францускиот тим и Симоне имаат потпишано соработка и за претстојната сезона, но таму е Сташ Скубе, па лесно може да се случи за соодветна оштета да се откажат од услугите на Аргентинецот.

Барса откако се откажа од Циндриќ, го загуби на долго време и Макуц, остана само со младиот Пол Валера на средната бековска позиција, па мора да бара адекватни решенија.

Симоне комплетираше десет сезони во Монпелје, претходно две беше член на Иври, а има играно во Шпанија, за тимот на Торевиеха.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Соиграч на Филип Талески пред преселба во Партизан

Тимот на Партизан за следната сезона создава тим...

Фуксе Берлин по долга пауза се враќа во европската елита

На неколку кола пред крајот во најквалитетната лига...

Не го однесе клубот на Ф4 во ЛШ, па си заработи отказ

Скапиот проект на ЧСМ Букурешт петта сезона по...

Три екипи во битка за директен опстанок во елитата

Утре со натпреварот меѓу Скопје и Мулти Есенс...