Спорт

Пелистерци тренираа пред Кил, се посакува изненадување против „зебрите“ (ФОТО)

Ракометарите на Еурофарм Пелистер го одработија официјалниот тренинг пред натпреварот против бундеслигашот...

Билик: Не сакаме да бидеме тимот што ќе се „сопне“ во Битола

Ракометарите на Кил утре против Еурофарм Пелистер ќе го одиграат третиот натпревар...

ЦСКА на Ристовска продолжува во победнички ритам

Екипата на ЦСКА Москва, во која настапува репрезентативката на Македонија, Сара Ристовска,...

Капитенот на АЕК доживеа сообраќајна несреќа!

Според информациите на клупската страна на АЕК Атина, репрезентативецот на Грција, Панајотис...

Борзаш: Со помош на навивачите можеме да му парираме на Кил

Македонскиот шампион Еурофарм Пелистер во среда пред домашната публика ќе го пречека...