Барса покажа моќ и го освои трофејот на ТВ турнирот на шампионите

Шпанскиот гигант Барселона според очекувањата го освоија трофејот на ТВ турнирот на шампионите во Добој.

Каталонскиот тим во финалето славеше убедливо против египетскиот првак Ал Ахли со 37-31 пред 2.000 гледачи.

Победата на Барса беше најавена уште по првото полувреме кога избраниците на Антонио Ортега водеа со 11 гола, 23-12.

Најдобри стрелци во победничкиот тим беа Мем и Ване со по седум погодоци, додека Де Варгас и Нилсен комбинираа 20 одбрани.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Соиграч на Филип Талески пред преселба во Партизан

Тимот на Партизан за следната сезона создава тим...

Фуксе Берлин по долга пауза се враќа во европската елита

На неколку кола пред крајот во најквалитетната лига...

Не го однесе клубот на Ф4 во ЛШ, па си заработи отказ

Скапиот проект на ЧСМ Букурешт петта сезона по...

Три екипи во битка за директен опстанок во елитата

Утре со натпреварот меѓу Скопје и Мулти Есенс...