„Црвено-црните“ нема да бидат сами – навивачи на Вардар го окупираа Хајделберг (ФОТО)

Ракометарите на Вардар денеска го играат реванш натпреварот од квалификациското коло во Лигата на Европа.

Ривалот на „црвено-црните“ Рајн Некар Левен славеше на првата средба во Скопје со убедливи 34-25 и веќе може да слави пласман во групите.

Вардарци нема да бидат сами во „СНП Арена“ во Хајделерг, бидејќи ќе има многу навивачи на македонскиот тим.

Натпреварот меѓу Рајн Некар Левен и Вардар стартува од 16:00 часот, а ќе го судат Летонците Чернавскис и Богдановс.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Андоновски со два гола во финишот му донесе голем бод на Трст

Македонскиот интернационалец Даниел Андоновски продолжува со одличните настапи...

Андоновски повторно најдобар – му донесе голем бод на Трст!

Македонскиот интернационалец Даниел Андоновски продолжува со одличните настапи...