Давид Брестовац останува во Котбус

Голманот на кадетската репрезентација на Македонија, Давид Брестовац, и во новата сезона ќе остане во Германија.

Брестовац, кој со Македонија го освои деветтото место на СП во Хрватска, ја продолжи соработката со тимот на Котбус.

Тој потекнува од Металург, бранеше во Автокоманда, пред да замине во Германија, каде лани имаше одлични партии.

Тимот на Лаусицер Котбус има амбиции за пласман во Третата лига, па Брестовац и колегите ќе се обидат да ја остварат целта во новата сезона.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Песот на Бајден ги каснал тајните агенти најмалку 24 пати

Кучето Командер на американскиот претседател Џо Бајден каснало агенти...

„Кога на вашите им викате „јас и Оливер се обезбедивме“ ЈАСНО ИМ Е ДЕКА ГИ ГУБИТЕ ИЗБОРИТЕ“

Во однос на апанажата, кога вашите членови, симпатизери, луѓето...

За оваа изненадувачка придобивка од водата за пиење ретко се зборува

131 Знаеме дека не можете да живеете без вода. Тоа...