ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Старт на сезоната во Франција со Куп средби, Колев го пречекува Саран

Денеска стартува новата сезона во Франција со натпреварите во Купот, а нашата земја ќе има еден претставник, Марјан Колев.

Неговиот тим Курнон Доверњ на домашен терен ќе игра со составот на Саран, кој е фаворит на овој меч.

Стартува и женскиот шампионат во Норвешка, а првакот Вајперс Кристијансанд за старт на сезоната го пречекува тимот на Бјасен.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:

19:00 ШАМБЕРИ – БИЈЕР (КУП ФРАНЦИЈА)

20:00 КУРНОН – САРАН (КУП ФРАНЦИЈА)

20:00 ИСТР – СЕСОН РЕН (КУП ФРАНЦИЈА)

20:30 БЕЗАНСОН – ЛИМОЖ (КУП ФРАНЦИЈА)

20:30 ФРОНТИЊАН – ПСЖ (КУП ФРАНЦИЈА)

20:30 ВАЛАНС – КРЕТЕЈ (КУП ФРАНЦИЈА)

18:15 КРИСТИЈАНСАНД – БЈАСЕН (НОРВЕШКА)

.
.
Следете не на нашата страница на Facebook и бидете дел од Viber заедницата на 24Ракомет и добивајте ги сите информации веднаш на вашиот телефон.
Можете и да коментирате, да ги кажете вашите размислувања под секоја објава на веста на Вибер.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

„Забавно е да се игра во Битола“

Голманот на Вардар, Мартин Томовски никогаш во својата...

Кадетското злато остана во Автокоманда

Домаќинот на кадетскиот турнир од Ф4, не залудно...

Младост ја продолжува борбата за второто место во прволигашкиот плеј-оф

Тимот на Младост Богданци пред својата публика не...

Радовиш чекор поблиску до суперлигашки бараж

Екипата на Радовиш пред својата публика одигра според...