ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Стартува втората рунда во Купот на Германија

На денешната ракомена програма нема да има многу дуели. Во Германија ќе се одиграат неколку дуели во рамки од втората рунда во Купот.

Освен во Германија, денес ќе има и првенствен натпревар во најквалитетното натпреварување во Полска.

Во рамки од второто коло ќе се судрат екипите на Жабже и Гвардиа Ополе.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:

18:00 ВЕСТФАЛЕН – ПОТСДАМ (КУП НА ГЕРМАНИЈА)

18:00 КРЕФЕЛД – ЛИНГЕН (КУП НА ГЕРМАНИЈА)

18:00 ЛУБЕК – МИНДЕН (КУП НА ГЕРМАНИЈА)

18:00 ЛУДВИГСХАФЕН – ХАГЕН (КУП НА ГЕРМАНИЈА)

18:00 ЖАБЖЕ – ГВАРДИА ОПОЛЕ (ПОЛСКА)Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Соиграч на Филип Талески пред преселба во Партизан

Тимот на Партизан за следната сезона создава тим...

Фуксе Берлин по долга пауза се враќа во европската елита

На неколку кола пред крајот во најквалитетната лига...

Не го однесе клубот на Ф4 во ЛШ, па си заработи отказ

Скапиот проект на ЧСМ Букурешт петта сезона по...

Три екипи во битка за директен опстанок во елитата

Утре со натпреварот меѓу Скопје и Мулти Есенс...