Душебаев се „распука“ уште на стартот – постигна 13 гола во мрежата на Гдањск (ВИДЕО)

Полскиот првак Келце има победнички старт на сезоната во домашното првенство со два убедливи триумфа. На стартот Келце дома го победи Хробри Глогов со 44-24, а потоа славеше на гости кај Вибжеже Гдањск со 41-28. На овој натпревар неверојатна партија имаше некогашниот десен бек на Вардар, Алекс Душебаев. Тој беше најдобар стрелец на теренот и успеа да постигне 13 погодоци. Дури пет од нив беа постигнати во последните пет минути од натпреварот. Погледнете ги сите…Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николов и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку изминатата сезона одлучи...

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николив и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку сезона одлучи правдата...

Колку заработија екипите што играа во ЛШ?

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во изминатата сезона подели...

United in Isolation, Putin and Kim Keep the World Guessing About Their Sanction-Busting Plans

Nearly a quarter-century after his last visit to Pyongyang,...