Две скопјанки искасани од кучиња скитници8

Вчера попладне во 16.45 часот во Полициската станица Кисела Вода, 20-годишната И.Б. од Скопје пријавила дека на улица „Пушкинова“ била касната од куче скитник, извести МВР.

Истиот ден во 14.00 часот во Полициската станица Карпош, 64-годишната Ф.С. од Скопје пријавила дека во населба Влае во Скопје била касната од куче скитник, додадоа од МВР.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Крунисани шампионките: Ѓорче му даде 43 гола на Астибо

Ракометарките на Ѓорче Петров одиграа уште еден рутински...

Нетфликс ќе снима филм за Јелена Карлеуша

Една од најголемите српски ѕвезди Јелена Карлеуша ќе зборува...

Пол Мaкартни стана првиот британски музичар милијардер

Пол Макартни стана првиот британски музичар милијардер, според листата...

Ден на сесловенските просветители Свети Кирил и Методиј

Државно-црковната делегација предводена од претседателката Гордана Сиљановска-Давкова престојува во...