Екс бомбардерот на Металург има нов клуб: Жарко Марковиќ три години во Ал Гарафа!

Поранешниот десен бек на Металург, Жарко Марковиќ, во новата сезона ќе има нов предизвик во богатата кариера.

37-годишниот Црногорец со катарски пасош потпиша договор на три сезони со тимот на Ал Гарафа и ќе ги брани боите на овој клуб до 2026 година.

Марковиќ освен во тимот од Автокоманда, играше за унгарскиот Веспрем, германските Гепинген и Хамбург, како и хрватскиот Загреб.

Тој одамна настапува за репрезентацијата на Катар, а во оваа земја смени многу клубови – играше за Ал Рајан, Ал Араби, Aл Духаил…Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Француски документарен филм за конфискуваната колонијална уметност е победник на Берлиналето

Добитник на Златната мечка за најдобар филм на овогодинешното...

Дивата од модните писти слави 58 роденден: Се трудам да бидам добра

– Благодарна за уште еден сет роденденски свеќички –...

Големо невреме зафати делови од БиХ – училишта и болници останаа без покриви

Силно невреме придружено со силен ветер во текот на...

Димитриевски: ЗНАМ нема да поддржи избор на претседател во Собранието

Вакви барања секогаш доаѓаат во предизборен период, и наводно...