Го пропушта стартот на сезоната поради учество во реално шоу!

Долгогодишната репрезентативка на Норвешка и ракометарка на Ларвик, Хајди Локе, го пропушти стартот на домашниот шампионат.

Таа е дел од реално шоу и не можеше да му помогне на тимот кој се соочува со големи играчки проблеми на стартот од првенството.

Ларвик забележа тешка победа против Акер со 27-26, потоа славеше и кај Гјерпен со 28-24, но и покрај тоа главниот тренер Арне Сенстад беше незадоволен од ситуацијата со Локе.

„Мислам дека треба да има некаква реакција од клубот, бидејќи ова е не многу убава ситуација. Уште пред моето доаѓање имало договор за учество во тоа шоу меѓу играчите, телевизијата и клубот. Договорите биле веќе потпишани, и мене ми остана само мирно да ја прифатам одлуката“, вели тренерот на Ларвик за норвешките медиуми.

Локе минатата сезона се врати во Ларвик, откако претходно играше за Сторхамар и Вајперс Кристијансанд, а до 2017 го носеше дресот на унгарскиот Ѓер шест сезони.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

„Забавно е да се игра во Битола“

Голманот на Вардар, Мартин Томовски никогаш во својата...

Кадетското злато остана во Автокоманда

Домаќинот на кадетскиот турнир од Ф4, не залудно...

Младост ја продолжува борбата за второто место во прволигашкиот плеј-оф

Тимот на Младост Богданци пред својата публика не...

Радовиш чекор поблиску до суперлигашки бараж

Екипата на Радовиш пред својата публика одигра според...