Италијанска модна приказна и во Скопје


MAX&Co. една од најпознатите италијански модни марки ја претстави и во Скопје својата најнова колекција есен/зима 2022 именувана Pony ride capsule collection. Изложбата беше придружена со пригоден коктел и одлична дружба.

Сакајќи да го задржи духот на заедништвото кој го покажува во секоја од своите колекции, MAX&Co. овој пат му ја предава модната палка на познатиот дизајнер Efisio Rocco Marras. Во неговите креации се наоѓа богатство од принтови, бои и уметнички дизајни, но кога се работи за инспирацијата за оваа колекција, Efisio Rocco Marras ја искористил својата пасија кон јавањето коњи. Токму тоа го зема како појдовна точка при развивањето на најновиот моден израз, но и при нејзиното именување во Pony ride capsule collection.

Во оваа колекција, природно, доминира земјената палета и традиционалните карирани ткаенини во кои се вметнуваат изненадувачки детали во зелена боја. Фустаните и јакните со елеци си играат со конвенционалната машка и женска гардероба дефинирајќи го на тој начин слободниот дух.

Pony ride capsule collection заедно најактуелните модели од целокупната колекција есен/зима 2022 е веќе достапна во салонот на MAX&Co. кој се наоѓа на првиот кат во Skopje City Мall. Посетете го и откријте ја уникатната магија на Pony ride.

https://www.instagram.com/maxandco.macedonia/

– Реклама –Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

МВП НА 8. КОЛО ОД ПЛЕЈ-ОФ/АУТ ВО СУПЕР ЛИГАТА – КОСУКЕ ЈАСУХИРА (ВАРДАР)

Ракометарот на Вардар, Косуке Јасухира, го доби признанието...

Чаневски одличен, Макаби Ришон од второ место во полуфиналето на плеј-оф

Израелскиот шампион Макаби Ришон Ле Зион, каде што...

Митревски „спушти ролетна“, Порто ја надигра Бенфика на Талески

Македонскиот репрезентативен голман Никола Митревски ја продолжи одличната...