Костески најдобро десно крило на турнирот во Добој!

Десното крило на Еурофарм Пелистер, Ненад Костески, е дел од идеалниот тим на ТВ турнирот на шампионите во Добој.

Битолчани го освоија шестото место во босанскиот град, откако загубија од хрватскиот Загреб со 26-24.

Костески беше меѓу најдобрите стрелци во редовите на македонскиот шампион на натпреварите со Монпелје, Ал Ахли и Слога Добој.

Во идеалниот тим покрај Костески, се триото од Барса – голманот Де Варгас, левото крило Ване, десниот бек Мем, потоа левиот бек Азиз од Војводина, средниот бек Скубе од Монпелје, како и пивотменот Мохамед од Ал Ахли.

Еурофарм Пелистер по враќањето од Босна и Херцеговина, ќе се подготвува за настап на турнирот во Охрид.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Јанев: Не игравме според договореното!

Женската младинска репрезентација на Македонија на СП во...

Чурлиновска собра 12 одбрани и стана МВП против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија во второто коло...

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Македонија со две промени против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија денеска ќе го...

Македонија доживеа дебакл, но шансите за главната рунда останаа

Женската младинска репрезентација на Македонија во второто коло...