Крај на една ера – Канаје по 30 години заминува од францускиот Монпелје!

Двократниот европски првак Монпелје по многу долго време ќе има нов предводник од клупата.

Актуелниот тренер Патрис Канаје, според „Миди Либре“, најавил повлекување од функцијата следното лето.

62-годишниот Канаје седи на клупата на Монпелје без прекин од 1994 година, со кој два пати ја освои титулата во Лигата на шампионите.

Со него Монпелје освои 14 титули во францускиот шампионат, 13 трофеи во Купот на Франција, како и 12 во Лига Купот.

.
.
Следете не на нашата страница на Facebook и бидете дел од Viber заедницата на 24Ракомет и добивајте ги сите информации веднаш на вашиот телефон.
Можете и да коментирате, да ги кажете вашите размислувања под секоја објава на веста на Вибер.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Енрике вели повредата на Мбапе не е многу сериозна, но болката му отежна да игра

Тренерот на Пари Сен-Жермен, Луис Енрике, проговори за повредата...

Бајден предупредува дека „милиони ќе гладуваат“ ако „се затвори“ владата на САД

Американскиот претседател Џо Бајден и еден од неговите главни...

Почина славниот Дејвид Меккалум – METRO.mk

Шкотско-американскиот глумец Дејвид Меккалум, можеби најпознат по улогите на...

Сончево со мала облачност, температурата до 30 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена...