Павковиќ за 24Ракомет ТВ: Во Охрид играа екипи на ниво на ЛШ, овие натпревари добро ќе ни дојдат (ВИДЕО)

Тимто на Металопластика Шабац го освои петтото место на меморијалниот турнир „Крсте Андоновски“ што се одржува во Охрид. Српскиот тим го победи Бешикташ со 32-29, а голманот Филип Павковиќ вели дека овие натпревари во Македонија ќе им бидат добредојдени пред стартот на српскиот шампионат. Целосната изјава на Павковиќ погледнете ја во видео прилогот….Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ