ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Вардар со еден пивот на мегдан на Рајн Некар Левен

Ракометарите на Вардар денеска го игра првиот натпревар од квалификациското коло во Лигата на Европа.

Стратегот Владо Недановски го одреди составот што ќе му се спротивстави на фаворитот, а меѓу 16 вардарци има само еден пивот.

Милан Лазаревски ќе води сам голема борба на линијата од шест метри, а од составот отпаднаа Михаил Аларов и Стефан Атанасовски.

Во составот ќе бидат сите седум засилувања за новата сезона – Петриќ, Срдановиќ, Николиќ, Мело, Родригез, Јасухира и Алонсо.

Натпреварот меѓу Вардар и Рајн Некар Левен се игра вечерва во СЦ „Јане Сандански“ со почеток во 19:00 часот.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Дневен хороскоп за вторник, 26-ти септември 2023-та

ОВЕНОвој ден ќе биде полн со предизвици за Овните....

Владата денеска одлучува дали ќе пиеме поевтини сокови и алкохол

Владата денеска треба да донесе одлука за намалување на...

Даниловски до Комисијата за заразни болести: Дали сте бре нормални?

Докторот Драган Даниловски на својот фејсбук профил и се...

24 СЕДМЕРЕЦ: Модифицирано | 24 РАКОМЕТ

Ваучерот од 2024 ќе го нема...