Познато е кога Чаир и Ѓорче Петров ќе ги играат европските натпревари

Македонија ќе има три претставници во Европскиот Куп во следната сезона во женска конкуренција.

Покрај Куманово, кој две средби против швајцарскиот Херцогенбуше ќе игра на гостински терен, Ѓорче Петров и Чаир, ќе имаа европски натпревари и на домашно тло.

Шампионот Ѓорче Петров ќе се соочи со црногорскиот Тиват на 24 септември од 18:00 часот во спортската сала Автокоманда, додека реваншот е на 1 октомври во салата „Жупа“ во Тиват од 19:00 часот.

Чаир ќе игра со холандскиот тим Венло, и ќе го пречека на 23 септември од 14:00 часот во спортската сала Автокоманда, додека реваншот е на 30 септември во салата „Егербос“ во Венло од 19:00 часот.

Куманово и Херцогенбуше ќе играат на 23 и 24 септември од 16:00 часот.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

СП младинки: Познати се осум учесници во главната фаза

Денеска на Светското првенство во Македонија беа одиграни...

Трикратниот освојувач на ЛШ ќе игра и на 37 години

Поранешниот репрезентативец на Германија, Тобијас Рајхман, ова лето...

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николов и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку изминатата сезона одлучи...

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николив и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку сезона одлучи правдата...