Прво засилување за Куманово – потпиша Мила Трајковиќ

Прво засилување за Куманово – потпиша Мила Трајковиќ

Тимот на Куманово, кој минатата сезона стигна до ТОП 5 во Женската лига, го промовираше првото засилување за наредната сезона.

Некогашниот првак се договори со повратничката во тимот, левото крило Мила Трајковиќ, кој се обврза на соработка од една година.

Трајковиќ, која е меѓу најдобрите стрелци во лигата по три сезони минати во Металург и Металург Автокоманда, се враќа во матичниот клуб.

Куманово во споредба со минатата сезона остана без Габриела Величковска и Сара Богојеска, а ќе има и други промени во играчкиот кадар.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ