Ристовска и ЦСКА Москва победнички го завршија првиот дел од сезоната

Репрезентативката на Македонија, Сара Ристовска, заедно со екипата на ЦСКА Москва дојдоа до нова победа во рускиот шампионат.

ЦСКА Москва во натпревар од 18. коло немаше проблем против младиот тим на Агу Адиф, триумфираше убедливо со 35:21 (21:12).

Ристовска на теренот мина 33 минути, натпреварот го заврши со 100% учинок, имаше четири од четири и одигра одлични во одбраната.

Ова беше последен натпревар за Ристовска и колешките за есенскиот дел од сезоната.

Московската екипа со натпревари ќе продолжи на почетокот на следната година, односно на 6 јануари.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

ИЗБЕРЕТЕ ГО ИДЕАЛНИОТ ТИМ НА СЕЗОНАТА 2023/2024 – ЖЕНИ (АНКЕТА)

Втора сезона по ред редакцијата на 24Ракомет, единствениот...

ИЗБЕРИ ГО ИДЕАЛНИОТ ТИМ НА СЕЗОНАТА 2023/2024 – МАЖИ (АНКЕТА)

Зад секој успех на тимот стојат и поединци...