РОК Авејрон му посака добредојде на Борис Ристовски

Велешанецот Борис Ристовски во новата натпреварувачка сезона ќе игра во Франција и ќе го носи дресот на нисколигашот РОК Авејрон.

23-годишниот ракометар веќе пристигна во Франција и во наредниот период ќе му се приклучи на неговиот нов тим.

Ристовски во вториот дел од минатата сезона настапуваше за прволигашот Металург РА.

Организаторот на играта во клубот од Автокоманда пристигна од Косово каде играше за Кастриоти и со кововскиот суперлигаш се натпреваруваше и во Европскиот Куп.

Средниот бек потекнува од Борец Велес, а во Македонија ги носеше дресовите и на Тиквеш и Вардар Неготино.

 

Борис Ристовски се сели во ФранцијаИзвор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Квартет засилувања за враќање на старите европски патеки

Словенечкиот првак Крим по Ана Грос, Грас Заади,...

Легендарната Луминица Дину по долго време повторно во Скопје

Легендарната романска голманка Луминица Дину, по подолго време...

Силен турнир во Добој: Пелистерци ќе тестираат против Веспрем, Барса, Загреб…

Еден од најстарите ракометни турнири во Европа заедно...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше од лутиот ривал, Арсиќ останува во Шабац

<!-- ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше...