Стоилковски: ДУИ поднесува оставки за фолирање, ама од криминал не се откажува

ДУИ поднесува оставки за фолирање, ама од криминал не се откажува, па прашуваме колку коли за комшиите на Груби може да се купат со парите кои неговото министерство ги доделило на Арбериа дизајн, вели портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски.

Тој ова го истакна, одговарајќи на новинарско прашање во врска со новите 100 илјади евра од Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците со кое раководи вицепремиерот, Артан Груби за организирање на прославата на годишнината од Охридскиот рамковен договор, како и на Денот на албанската азбука.

„ДУИ поднесуваат оставки за фолирање, ама од криминалот не се откажуваат. Омилената агенција на Артан Груби е наградена со нови 100.000 евра од буџетот. Лани во агенцијата завршиле над 3 милиони евра. Па прашуваме: Колку коли за комшиите на Артан Груби може да се купат за тие пари? Ова е доказ дека оставките се фолирање со кое што не можат да го покријат криминалот“, потенцираше Стоилковски.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Јанев: Не игравме според договореното!

Женската младинска репрезентација на Македонија на СП во...

Чурлиновска собра 12 одбрани и стана МВП против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија во второто коло...

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Македонија со две промени против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија денеска ќе го...

Македонија доживеа дебакл, но шансите за главната рунда останаа

Женската младинска репрезентација на Македонија во второто коло...