Стојановиќ го одбра составот за Данска, отпадна еден бек!

Машката кадетска репрезентација на Македонија денес ја очекува нов предизвик на Светското кадетско првенство во Хрватска.

Македонските кадети со дуел против Данска ќе ја стартуваат борбата за четвртфинале и ќе се обидат да дојдат до изненадување против скандинавската селекција.

Селекторот Раде Стојановиќ го одбра составот со кој ќе и се спротистави на Данска.

За натпреварот против Данска се враќа Томислав Димковски, кој не настапи против Грузија, додека од кобинација за денешниот дуел отпадна левиот бек Антонио Николоски.

Дуелот меѓу Македонија и Данска се игра ќе се одигра во салата „Замет“ во Риека со почеток од 17:30 часот.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Даниловски до Комисијата за заразни болести: Дали сте бре нормални?

Докторот Драган Даниловски на својот фејсбук профил и се...

24 СЕДМЕРЕЦ: Модифицирано | 24 РАКОМЕТ

Ваучерот од 2024 ќе го нема...

Енрике вели повредата на Мбапе не е многу сериозна, но болката му отежна да игра

Тренерот на Пари Сен-Жермен, Луис Енрике, проговори за повредата...

Бајден предупредува дека „милиони ќе гладуваат“ ако „се затвори“ владата на САД

Американскиот претседател Џо Бајден и еден од неговите главни...