Струмица ќе гори – доаѓаат и Чкембари и Комити!

Екипите на Еурофарм Пелистер и Вардар и во оваа година ќе се борат за трофејот во Супер Купот.

Ракометната федерација на Македонија (РФМ) како домаќин за годинешното издание ја одбра Струмица.

Спортската сала „Парк“ ќе биде претесна за сите ракометни љубители, со оглед на тоа што капацитет на салата е за околу 2000 навивачи.

Во Струмица ќе присуствуваат и навивачките групи на двете екипи, „Чкембари“ и „Комити“.

Дефинитивно, покрај добар ракомет во „Парк“, ќе бидеме сведоци и на феноменална атмосфера на трибините.

Утрешниот дуел меѓу Еурофарм Пелистер и Вардар ќе се одигра со почеток од 18:00 часот.

Во последните две сезони трофејот во Супер Купот го освојуваат ракометарите на битолскиот тим.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Чурлиновска собра 12 одбрани и стана МВП против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија во второто коло...

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Македонија со две промени против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија денеска ќе го...

Македонија доживеа дебакл, но шансите за главната рунда останаа

Женската младинска репрезентација на Македонија во второто коло...

🎥ВИКЕНДОВ НА 24РАКОМЕТ…Играше само 180 минути за Кометал ЃП, а стана легенда во Македонија

Постарите генерации добро се сеќаваат на романската репрезентативка...