Веспрем останува без „фараонот“ – Омар Јахја оди во ПСЖ!

Унгарскиот шампион Веспрем следното лето ќе остане без египетскиот репрезентативец Јахја Омар.

Десниот бек нема да ја продолжи соработката која е активната уште претстојната сезона и ќе се пресели во ПСЖ.

Во францускиот тим би требало да биде замена за Кент Робин Тонесен, кој има едногодишен договор со ПСЖ, или пак за Доминик Мате.

Унгарскиот првак за оваа сезона на десната бековска позиција, покрај Омар, ги има Лукас Сандел и Недим Ремили.



Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ