Веспрем останува без „фараонот“ – Омар Јахја оди во ПСЖ!

Унгарскиот шампион Веспрем следното лето ќе остане без египетскиот репрезентативец Јахја Омар.

Десниот бек нема да ја продолжи соработката која е активната уште претстојната сезона и ќе се пресели во ПСЖ.

Во францускиот тим би требало да биде замена за Кент Робин Тонесен, кој има едногодишен договор со ПСЖ, или пак за Доминик Мате.

Унгарскиот првак за оваа сезона на десната бековска позиција, покрај Омар, ги има Лукас Сандел и Недим Ремили.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

МВП НА 8. КОЛО ОД ПЛЕЈ-ОФ/АУТ ВО СУПЕР ЛИГАТА – КОСУКЕ ЈАСУХИРА (ВАРДАР)

Ракометарот на Вардар, Косуке Јасухира, го доби признанието...

Чаневски одличен, Макаби Ришон од второ место во полуфиналето на плеј-оф

Израелскиот шампион Макаби Ришон Ле Зион, каде што...

Митревски „спушти ролетна“, Порто ја надигра Бенфика на Талески

Македонскиот репрезентативен голман Никола Митревски ја продолжи одличната...