Земјотрес го погоди Крагуевац – METRO.mk

Земјотрес со јачина од 2,4 степени според Рихтеровата скала синоќа околу половина час по полноќ го погоди Крагуевац во Србија.

„На 04.09.2023 година во 00:34 часот по локално време е регистриран земјотрес со јачина од 2,4 степени според Рихтеровата скала во регионот на Крагуевац“, се наведува на веб-страницата на Сеизмолошкиот завод на Србија.

Како што се додава, земјотресите со ваков интензитет не можат да предизвикаат оштетувања на објектите во епицентралното подрачје.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николов и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку изминатата сезона одлучи...

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николив и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку сезона одлучи правдата...

Колку заработија екипите што играа во ЛШ?

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во изминатата сезона подели...

United in Isolation, Putin and Kim Keep the World Guessing About Their Sanction-Busting Plans

Nearly a quarter-century after his last visit to Pyongyang,...