Алушовски за 24Ракомет ТВ: Сакам да помогнам во развојот на Охрид, ќе играме брз ракомет во новата сезона (ВИДЕО)

Стевче Алушовски се врати во македонскиот ракомет и го презема тимот на Охрид, кој влегува со големи амбиции во претстојната сезона. Тој смета дека неговиот тим е квалитетен, задоволен е како неговите ракометари ги исполнуваат задачите на подготовките и вели дека Охрид во новата сезона ќе игра брз ракомет. Целосната изјава на Алушовски погледнете ја во видео прилогот…Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Песот на Бајден ги каснал тајните агенти најмалку 24 пати

Кучето Командер на американскиот претседател Џо Бајден каснало агенти...

„Кога на вашите им викате „јас и Оливер се обезбедивме“ ЈАСНО ИМ Е ДЕКА ГИ ГУБИТЕ ИЗБОРИТЕ“

Во однос на апанажата, кога вашите членови, симпатизери, луѓето...

За оваа изненадувачка придобивка од водата за пиење ретко се зборува

131 Знаеме дека не можете да живеете без вода. Тоа...