Ана Марија Коларовска не менува средина, останува уште една сезона во Ѓорче Петров!

Македонскиот шампион Ѓорче Петров пред стартот на новата сезона задржа уште една клучна ракометарка во своите редови.

Во тимот на Симе Симовски останува бекот Ана Марија Коларовска, која во двете сезони одигра клучна улога во старо-новиот шампион на Македонија.

Коларовска на Ѓорче Петров му се придружи во текот на летниот трансфер период во 2021 година. Иако на 20-годишната ракометарка природна позиција и ѐ среден бек, сепак, може да одигра на сите бековски позиции.

Со Ѓорче Петров во минатата сезона стигна и до осминафинале во Европскиот Куп и настапот во третото по ранг европско квалитетно натпреварување го заврши со 24 постигнати погодоци.

Ѓорче Петров претходно ги продолжи договорите со Милица Николиќ, Ангела Јанкуловска, Емилијана Ризоска, Ива Божиноска, Марија Јанкуловска, Слободанка Кицеска и Анастасија Николовска.

Ново име во таборот на Ѓорче Петров е довчерашната голманка на Вардар, Јована Трајкоска. Во следниот период се очекува да пристигнат уште неколку засилувања, кои би ги пополниле дефицитарните позиции во тимот.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Песот на Бајден ги каснал тајните агенти најмалку 24 пати

Кучето Командер на американскиот претседател Џо Бајден каснало агенти...

„Кога на вашите им викате „јас и Оливер се обезбедивме“ ЈАСНО ИМ Е ДЕКА ГИ ГУБИТЕ ИЗБОРИТЕ“

Во однос на апанажата, кога вашите членови, симпатизери, луѓето...

За оваа изненадувачка придобивка од водата за пиење ретко се зборува

131 Знаеме дека не можете да живеете без вода. Тоа...