Вардар ја освои Струга – на „отворено“ и во сала (ФОТОГАЛЕРИЈА) .

По пауза од една година трофејот од турнирот во Струга повторно е во витрините на Вардар кој по 14. пат победува на најстариот ракометен турнир во Македонија. Во финалето Вардар „двапати го победи Алкалоид“. Прво на отвореното игралиште кога „црвено-црните“ водеа со 7-5 во 18 минута по што поради дожд мечот беше прекинат и продолжи во сала. На полувреме беше 12-11 за Вардар. Таму после предвидените 60 минути вардарци славеа со 25-20.
Вардар ги освоија и двете индивидуални награди за голман и играчИзвор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Трампа меѓу Кил и Келце – Вулф во Германија, Беласен во Полска!

Според пишувањата на „Билд“, еден од најдобрите голмани Андреас...

Од Куманово во БиХ – Благојевиќ ќе им прави друштво на Граџан, Николиќ, Плех…

Довчерашниот член на Куманово, Милош Благојевиќ, кој во...

Вардар ја врати Јасмина Попова во своите редови

Покрај продолжувањата на неколку договори со клучните играчи,...