Вардар ја освои Струга – на „отворено“ и во сала (ФОТОГАЛЕРИЈА) .

По пауза од една година трофејот од турнирот во Струга повторно е во витрините на Вардар кој по 14. пат победува на најстариот ракометен турнир во Македонија. Во финалето Вардар „двапати го победи Алкалоид“. Прво на отвореното игралиште кога „црвено-црните“ водеа со 7-5 во 18 минута по што поради дожд мечот беше прекинат и продолжи во сала. На полувреме беше 12-11 за Вардар. Таму после предвидените 60 минути вардарци славеа со 25-20.
Вардар ги освоија и двете индивидуални награди за голман и играчИзвор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Песот на Бајден ги каснал тајните агенти најмалку 24 пати

Кучето Командер на американскиот претседател Џо Бајден каснало агенти...

„Кога на вашите им викате „јас и Оливер се обезбедивме“ ЈАСНО ИМ Е ДЕКА ГИ ГУБИТЕ ИЗБОРИТЕ“

Во однос на апанажата, кога вашите членови, симпатизери, луѓето...

За оваа изненадувачка придобивка од водата за пиење ретко се зборува

131 Знаеме дека не можете да живеете без вода. Тоа...