Барса со нов трофеј во Иберискиот Суперкуп, второто место за Порто и Митревски

Тимот на Барса по трофеите во Добој и во каталонскиот Суперкуп, освои уште еден трофеј ова лето.

Каталонскиот гигант вторпат по ред славеше во финалето на Иберискиот Суперкуп против португалскиот Порто со 44-38.

Иако во првиот дел Барса имаше плус шест, 16-10, Порто на Никола Митревски успеа до паузата да се врати во егал, 22-22.

Сепак во второто полувреме, Барса го засили темпото и на крајот успеа да слави со шест погодоци.

Третото место на Иберискиот Суперкуп го освои екипата на Спортинг Лисабон по триумфот над Ла Риоха со 39-29.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

„Опенхајмер“ ита кон Оскарите по наградата SAG

Историскиот еп за создавањето на најсмртоносното оружје „Опенхајмер“ освои...

Што не го изгласаат законот за продолжување на пасошите, наместо ДА ДРАМАТ ЗА ОБРАСЦИ НА ГРАНИЦА?

СДС уште еднаш ја докажаа својата неспособност. Помпезното пречекување...

Što povezuje ratove u Ukrajini i Gazi s globalnim Jugom

DA BI SE pravilno razumjeli...