Борко заминува од Вардар, ќе биде министер во новата Влада

Борко заминува од Вардар, ќе биде министер во новата Влада

Една од најголемите македонски ракометни легенди Борко Ристовски соопшти дека се повлекува од функцијата извршен директор во Вардар, поради новиот професионален ангажман кој стои пред него.

Некогашниот репрезентативен голман ќе биде нов министер за спорт во новото министертство во Владата на Република Македонија.

„Останувам да навивам за мојот Вардар, но, решив да се посветам на доброто на целиот спорт, на секој клуб, на секој спортист. Затоа во иднина се повлекувам од функцијата Извршен директор на РК Вардар која со љубов, желба и посветеност ја работев“, вели Ристовски.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Сиднеј Универзитет им се придружи на Барса, Веспрем, Магдебург…

Се комплетираа учесниците на претстојното Светско клупско првенство...

Магдебург најде дефанзивец – доаѓа Шпанецот Серадиља

Поранешниот европски првак Магдебург го промовираше второто засилување...

Една од најдобрите руски ракометарки става крај на кариерата!

Една од најдобрите руски ракометарки, Екатерина Илина, ја...

Познати 20 учесници на Мундијалот во 2025 – еве ги можните ривали на Македонија

Откако беше комплетирана листата на учесници од Европа...