Бранеше за Вардар, Металург и Еурофарм Пелистер – сега влезе во кошаркарски води!

Поранешниот кадетски и младински репрезентативец на Македонија, Филип Ивановски, реши да направи пауза од ракометната кариера и влезе во кошаркарски води.

Тој е избран за нов извршен директор на кошаркарскиот клуб Пелистер, кој најавува успешна приказна за претстојната сезона.

Чуварот на мрежата поради повреда на раката беше малку на теренот минатата сезона и реши да паузира од активно играње ракомет.

Ивановски во својата богата биографија покрај настапите за младинската репрезентација на ЕП, има запишано настапи за првиот и вториот тим на Еурофарм Пелистер, како и за Вардар, Металург, Охрид и Бутел Скопје каде што ја мина последната сезона.

.
.
Следете не на нашата страница на Facebook и бидете дел од Viber заедницата на 24Ракомет и добивајте ги сите информации веднаш на вашиот телефон.
Можете и да коментирате, да ги кажете вашите размислувања под секоја објава на веста на Вибер.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Песот на Бајден ги каснал тајните агенти најмалку 24 пати

Кучето Командер на американскиот претседател Џо Бајден каснало агенти...

„Кога на вашите им викате „јас и Оливер се обезбедивме“ ЈАСНО ИМ Е ДЕКА ГИ ГУБИТЕ ИЗБОРИТЕ“

Во однос на апанажата, кога вашите членови, симпатизери, луѓето...

За оваа изненадувачка придобивка од водата за пиење ретко се зборува

131 Знаеме дека не можете да живеете без вода. Тоа...